Viešbučio aprašymas Shangri La Rasa Sentosa 4*
Vakarinėje Sentosos salos pakrantėje įsikūręs viešbutis su privačiu paplūdimiu. Viešbutis yra 15 minučių nuo Singapūro centro.
// Atnaujinta 15 liepos 2024
Į šį viešbutį kelionių nėra
Numeriai
Visuose 459 viešbučio kambariuose yra balkonai su vaizdu į atogrąžų sodą ir Pietų Kinijos jūrą.Svetainė
Shangri La Rasa Sentosa 4*Į šį viešbutį kelionių nėra
„Su draugu nusprendė me praleisti Naujuosius metus Meksikoje. . . “ – š tai tokiomis eilutė mis pradė jau savo ankstesnį pasakojimą... Praė jo maž iau nei pusė metų , dabar vė l turiu kuo pasidalinti su skaitytoju. . .
Karč ios patirties pamokyti, su „prikimš tais guzeliais“, kaip ir pridera p... →rityrusiam „Russo Turisto“, susirinkome atostogauti geguž inė ms. Net grį ž dami bendrakeleiviai iš Meksikos labai gyrė Azijos š alis. Du kartus negalvodama pradė jau rinktis. . .
Pasirinko trumpam. Ž vilgsnis buvo mestas į salą ir pusiasalio š alis – Brunė jų , Singapū rą , Indoneziją , Malaiziją . Kelionių agentū ros tiesiog buvo pilnos pasiū lymų apie juos. Pasirinkimas krito į kombinuotą turą : Singapū ras-Balis (Indonezija)-Malaizija (Kvala Lumpū ras)-Sigapuras, iš kur atgal į Tė vynę . Tiesa, jau vietoje jie apgailestavo, kad taip pat nematė Brunė jaus, man labai trū ksta š io į spū dž io galvoje. . .
Su vizomis, bilieto registravimu viskas gana paprasta. Klausimų nekilo, nes viza iš duodama vietoje ir praktiš kai nieko nekainuoja (vis dė lto į Brunė jų viza iš duodama ilgam, š is procesas panaš us į „Š engeno š alis“). Ir iš ties, atvykę į konkreč ią š alį „migracijos“ darbuotojai mielai deda antspaudus į savo pasus, į klijavo keletą antspaudų .
Negaliu nepaliesti temos „apie skausmą “. Tie, kurie yra susipaž inę su mū sų ankstesne kelione, tikriausiai prisimins „nuotykius“ su Lufthansa aviakompanija. Š iai kelionei pasirinkome „Singapore Airlines“, o tik vieną vidaus skrydį vykdė „Qatar Airlines“. Taigi ta pati Singapore Airlines į stoja į Star Alliance su Lufthansa, t. y. yra į monė s artimos viena kitai pagal plė tros strategiją , tarifų mastą ir kt.
2008 m. balandž io 26 d. , kaip ir tikė tasi, atvykome į Domodedovo oro uostą . Gal bū siu subjektyvi, bet man jis nelabai patinka. Neį siž eiskite, bet visada sutrikę „alkanų “ turistų minios su krū va krepš ių , vaikų ir kitokių krovinių , nuolat besigrū danč ių terminalo pastate ir laukianč ių savo chartijos. Iš laukę eilė je prie registratū ros spė jome iš gerti kavos. O kai atė jo eilė pas mus, mergina prie kasos maloniai paė mė mū sų pasus ir bilietus (kai kurie buvo elektroniniai), kuriuos ilgai ir atidž iai studijavo (konkreč iai atkreipiu skaitytojo dė mesį į š į faktą , bus pabaigoje bū tų baigtis). Ji ilgai ž iū rė jo į kompiuterį , po to paskambino į vyresnią ją pamainą . Ne maž iau maloni mergina papraš ė parodyti visus turimus bilietus, o vė liau pradė jo klausinė ti, kur skrendame ir kiek laiko skrendame. Taip pat papraš ė „keliautojo lapo“ (tai perkant elektroninį bilietą iš duodamas popierius, iš kurio matosi, kur skrendi ir kokie skrydž iai). Aiš ku, už daviau jai klausimą - kas per elektroninio bilieto „gudrybė “, jei per 10 (!!! ) minuč ių nesuprato, kuriuo marš rutu skrendu, į kurį ji ne maž iau maloniai tylė jo. Pasiė mę bagaž ą ir gavę į laipinimo talonus, perė jome į muitinė s kontrolę .
Muitinė je pora darbuotojų ilgai ž iū rė jo į mū sų deklaraciją su ten nurodyta suma (pamokė ankstesnė s kelionė s, tapome finansiš kai taupū s, než inai). . . naudinga). Tada nuė jome į pasų kontrolę . Ač iū Dievui, prie iš važ iavimo iš š alies iš Domodedovo eilė s nedidelė s (to negalima pasakyti apie į ė jimą! ). Vietinė mergina patikrino pasą ir su bilietu, ir su į laipinimo talonu, už dė jo antspaudą ir palinkė jo gero poilsio.
Iki iš vykimo turė jome valandą , kurią praleidome bė giodami po parduotuves ir iš girdę š aukinį „visi nusileisti Singapū re“ pajudė jome prie iš ė jimo. Oro linijų darbuotojas dar kartą patikrino į laipinimo kortelę , po kurios ž monė s pradė jo aktyviai lipti...
Mū sų skrydis į vyko su nusileidimu Dubajuje. Deja, po š į nuostabų oro uostą vaikš č iojome labai maž ai, nes stovė jimo aikš telė ten truko tik valandą dvideš imt. Dar 7 valandos skrydž io, ir tamsiame iliuminatoriuje pasirodė Singapū ro š alies-miesto š viesos.
Miestas tikrai į spū dingas. Graž u, tvarkinga, apskritai - š varu. Atskirą į spū dį daro ž monė s – skirtinga odos spalva, stiliumi, ū giu, religija, tikriausiai orientacija. . . Apie juos tas pats – visi kaž kur skuba. Kaip rodo amerikieč ių filmai, Manhatanas, tik kukliau. Savo vieš nagei pasirinkome Shangri La 5* vieš butį . Ir, tiesą sakant, jie niekada dė l to nesigailė jo, nes tai yra nuostabu. Didž iulis, bet kartu ir jaukus, viskas automatizuota tiek salė se, tiek patalpoje, nusipelno tik aukš č iausių į vertinimų . Ir koks maistas! Nebuvau, bet manau, kad taip jie maitinasi rojuje. . . Tik 5 minutė s pė sč iomis nuo vieš buč io yra pagrindinė parduotuvių gatvė (deja, pavadinimo nepamenu). Tai pirkė jų rojus! Tuo pač iu metu kainos atvirai dž iugina. Tai, ką , tarkime, GUM kainuoja 20 tū kstanč ių rublių , galite nusipirkti mieste (lyginant ekvivalentą rubliais) už aš tuonis tū kstanč ius. Be to, dalykų kokybė ir pasirinkimas yra daug geresnė s.
Dabar apie ekskursijas. Pirmą dieną vykome į Sentosa salą . Vietiniai nori jį paversti atrakcionų parku (Disneilendo principu), tač iau iki paskutiniojo dar toli. Jie nuvež ė mus funikulieriumi per są siaurį , iš kurio atsiveria „nuostabus“ vaizdas į uostą , kuris, beje, yra vienas didž iausių Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Saloje trumpai papasakojo apie jos perspektyvas, po to buvome nuvež ti į akvariumą , kur visi su malonumu galė jo pamaitinti erš kelius, ungurius, piranijas ir net maž us rykliukus. O vakare turė jome lazerių š ou. Laida labiau skirta vaikams, bet vieną kartą paž iū rė ti verta. . .
Kitą dieną už sisakė me ekskursiją po miestą . Kaip ir tikė tasi, lygiai 8.50 autobusas atvaž iavo pas mus. Reikia pastebė ti, kad Singapū re ž monė s itin punktualū s, visi ateina „į minutę “. Tiesa, vienas geriausių Singapū ro gidų – Viktorija – maloniai papasakojo mū sų kelionių grupei apie miestą ir visus jo privalumus bei trū kumus. Lankytinų vietų neiš vardinsiu, manau, pats skaitytojas internete gali rasti daug informacijos apie tai. Pastebė siu dar kai ką - aš asmeniš kai, kaip plač ios rusiš kos sielos ž mogus, pradė jau į tempti š io miesto-š alies kompaktiš kumą - kaž kaip neį sivaizduoju, kad negaliu, tarkime, su š eima iš vykti iš miesto. už.50 kilometrų į miš ką piknikui
Treč ią ir paskutinę dieną Singapū re skyrė me apsipirkimui. Ž inoma, yra ką pasimatuoti, o vė liau ir nusipirkti. Tač iau tai turi bū ti daroma iš mintingai, nes kelionė s pabaigoje susidū rė me su pigesniais, bet ne maž iau kokybiš kais variantais. Atkreipiu dė mesį , kad verta pasivaž inė ti apž valgos ratu, kuris, beje, yra aukš č iausias pasaulyje, o vakare galite važ iuoti upė s autobusu ir jį apš viesti Clarke krantinė je (susibū rimo vieta). vakarė lių lankytojai“).
Apsipirkimo kelionė neliko nepastebė ta. Kiš enė je esantis „kotletas“ ne tik labai numetė svorio, ypač su kompanionu, bet ir perš alome. Ir kartu. O svarbiausia – tas „Coldrex“ ar „Theraflu“, kaip visada, buvo pamirš tas namuose. Bet nieko, į gijome turtingos gyvenimiš kos patirties ir į valdė me vietines vaistines. . . Taip pat kartais gali praversti. . .
O dabar atė jo laikas tę sti kelionę , ir mes vė l atsidū rė me Singapū ro Changi oro uoste. . . Pastebiu, kad singapū rieč iai labai didž iuojasi š iuo oro uostu, pasakoja, koks jis didelis, apie naują jį.3 terminalą ir apie savo nacionalinę aviakompanija. Apskritai singapū rieč iai didž iuojasi trimis „dalykais“ - bankais, uostu ir nacionaline oro linijų bendrove (su Changi ir pirmojo didž iausio pasaulyje orlaivio A380 operatoriaus statusu, kurį , beje, mums pavyko pasiekti. ž iū rė ti „gyvai“). Tada dar než inojau, kokius ryš kius į spū dž ius turė siu apsilankę s š iame oro uoste.
Taip pat terminale buvo labai š alta. Priė jusi prie registracijos kasų , mergina ilgai ir atidž iai (atkreipiu dė mesį į š į faktą atkreipiu dė mesį jau antrą kartą ) ž iū rė jo į bilietus, po to mus už registravo, pasakė kaž ką apie „verslą “ ir parodė į atskiras į ė jimas. Paž iū rė jau į bilietą ir nustė rau – pasirodo, skrendame ir verslo klase (už sakymo kodas „B“). Tuo pač iu metu buvome patenkinti bilieto kaina - trijų valandų verslas mums kainavo 320 USD už bilietą su visais mokesč iais. Prie į ė jimo du apsaugos pareigū nai maloniai patikrino mū sų pasus ir bilietus (tikrino, tikrino ir nieko nerado), o už jų tą patį padarė vietiniai muitininkai. Gavę antspaudą pase ir į laipinimo talone, nuė jome į verslo salę...
Na, ką aš galiu pasakyti, mieli skaitytojai?? ? Puiku, vienu ž odž iu. Kad aš taip gyvenu - dviem ž odž iais !! ! Iš tokio „biznio“ net į neapmuitinamų prekių parduotuves nė jau, kad dieną prieš tai gerai pasipildyč iau.
Viskas lė ktuve yra nuostabu. 3 valandos iki Indonezijos Denpassar praė jo kaip 2 minutė s. Tai palengvino puikus maistas, patogios kokono kė dė s ir labai mandagus bei besiš ypsantis personalas. Ir net nepaisant stipraus lietaus atvykimo oro uoste, man viskas labai patiko.
Indonezijos Balio sala mus pasitiko lietumi ir drė gme. Pirmas dalykas, kuris krenta į akis, yra skirtumas tarp singapū rieč ių ir indonezieč ių . Pirmieji daž niausiai yra labai tvarkingai apsirengę , turi š viesų odos atspalvį ir puikiai kalba angliš kai. Antrieji, iš oriniais duomenimis, yra panaš ū s į indė nus, maž ai kas moka už sienio kalbą , o kalbantys tai daro su tokiu akcentu, kad sunku suprasti, ką ž mogus nori tau perteikti.
Antras dalykas, kuris mus pribloš kė , buvo pinigai su daugybe nulių ir aliuminio (ir neį prastai lengvų ) monetų . Viza Rusijos Federacijos pilieč iams iš duodama atvykus, atsiskaitoma ir vietoje. Muitininkas, paė mę s mano 100 litų , iš keitę s juos skola iš kaimyno, galiausiai davė tiek pinigų , kad kiš enė je esantis „paplotė lis“ vė l sustorė jo! Atkreipiu „tarybinių ž monių “ dė mesį , kad į važ iuojant į š alį reikia atidž iai skaič iuoti buvimo dienų skaič ių . Dauguma kombinuotų kelionių yra skirtos 8 dienų poilsiui Balyje. Į eidamas pats galvoji, kiek dienų ilsė sitė s. Tada paprastas sovietinis ž mogus galvoja: „Taip, viza 7 dienoms kainuoja 10 dolerių , o per 8 dienas reikia nusipirkti mė nesinę vizą , kuri kainuoja 25 dolerius. . . Kodė l aš permokė č iau, gal pavyks“. Tuo metu muitininkas, pamatę s, kad vizą imi maž iau dienų , tyliai nutyli. Kodė l? Netrukus suž inosite. . .
Aš , kaip garbingas pilietis, pirmas nuė jau į kontrolę . Tuo pat metu mano kompanionas iš ė jo į moteriš ką kambarį , o mes sutarė me susitikti jau prie bagaž o juostos. Suskaič iavę s, kiek dienų ilsiuosi (aš tuonios), nusipirkau mė nesinę vizą ir patraukiau toliau. Draugas, iš leidę s daug pinigų Singapū re, nusprendė sutaupyti ir nusipirko vizą.7 dienoms. Pastebiu, kad daugelis tai padarė .
Gavę bagaž ą iš ė jome į lauką . Ten mus pasitiko ž emo ū gio jaunuolis, prisistatę s Sindu. Po Singapū ro iš į proč io kaž ko paklausiame jo angliš kai. Į sivaizduokite mano nuostabą , kaip gerai jis kalba rusiš kai.
20 minuč ių automobiliu, ir buvome atvež ti į Intercontinental 5 * vieš buč io teritoriją . Pirmiausia į akis krenta sargybinis policijos uniforma ir su automatu rankose. Prie masyvios už tvaros antrasis „apsaugininkas“ specialaus veidrodė lio pagalba apž iū rė jo mū sų automobilio dugną ir tik tada leido pravaž iuoti. Kiek aš klajoju po planetą , bet nieko panaš aus nemač iau nuo trejų metų vizito Š ri Lankoje.
Vieš buč ių samprata Balyje labai skiriasi nuo tos pač ios Singapū re. Jei pastarajame visi stato griež tai aukš tyn, tai saloje viskas statoma į plotį !
Vieš butis į sikū rę s puikioje vietoje prie pat jū ros. Didž iulė teritorija, stilizuota kaip senovė s budistų š ventykla, neabejotinai prideda ypatingo skonio poilsiui. Vietiniai, beje, iš dalies kalbantys rusiš kai, mė gsta pasakoti, kad č ia ilsė josi pats P. Medvedevas su ž mona, dar, ž inoma, nebū dami mū sų didž iosios š alies prezidentu. Tiesa, š ios kelionė s į rodymų neradome. . .
Vieš butyje yra viskas. Kas yra malonu, net paplū dimio rankš luosč iai yra specialiose dė ž utė se ant kiekvieno kampo. Aptarnavimas puikus. Virtuvė š iek tiek nuvilia, ypač vietinė : viskas kieta, aš tru, vietomis tiesiog neskanu. Italų restoraną labai rekomenduojame vietoje – buvau Romoje, bet ir ten maistas nebuvo toks skanus kaip š ioje į staigoje.
Vietiniai nuo pat pirmos dienos pradeda siū lyti SPA paslaugas ir į vairias ekskursijas. Abu autorius spė jo iš bandyti abu, kaip sakoma, savo kailiu. Iš „ekskursijos“ rekomenduoju plaukti plaustais kalnų upė mis ir keturrač iais dž iunglė se – viena į domiausių ekskursijų , kurioje esu buvę s gyvenime. Kalbant apie vietinių š ventyklų lankymą , jos yra gana primityvios ir neturi jokios paž intinė s vertė s (iš skyrus galbū t š ventyklą ant vandens). Aktyviai „stumdykite“ mū sų brolį ir SPA – ekskursijas. Patikė kite, už tokius pinigus galite praleisti dieną Maskvoje ilsė damiesi geriausiame centre. Bet kuriame vieš butyje panaš us paslaugų paketas kainuos 2-3 kartus pigiau. Ir svarbiausia, jums nereikia niekur eiti.
Bandž iau ten rasti diskoteką . Vietiniai sako, kad reikia vykti į Kutą – kurortinį miestelį kitoje oro uosto pusė je. Muzika, ž inoma, grojo, bet ji netraukė diskotekos, prie kurios visi esame į pratę .
Norė jau į Javos salą , į Dž akartą , bet mamos tinginystė neleido tie, kurie vis dė lto atskrido į š ias vietas, apsidž iaugė . Savarankiš kai pridursiu, kad pats esu š ios idė jos š alininkas: „Jei než iū rė jai į sostinę , vadinasi, nebuvai š alyje. . . “
Ž monė s Indonezijoje yra draugiš ki, visada š ypsosi. Apskritai jie myli rusus. Apsvarstykite antrą ją Kubą . Gaila, kad jie neuž dirba daug pinigų . Pavyzdž iui, 400 USD atlyginimas laikomas dideliu. Jie labai mė gsta rusiš ką muziką , tad jei susibursite, nepatingė kite, pasiimkite porą kompaktinių diskų , padovanokite juos vietiniams susitikimo atminimui. Jie, patikė kite manimi, neliks skolingi...
Aš tuonios dienos prabė go greitai. Moč iutė teisingai pasakė – „Atsipalaiduok – nedirbk! “. Paskutinę dieną specialiai „perdegę s“ susikroviau lagaminus ir vakare iš skridome į Kvala Lumpū rą .
Skrydis buvo atliktas Qatar Airways lė ktuvu Airbus A330. Jei lygintume juos su „Singapore Airlines“, tai pastarosios man patiko labiau. „Katarieč iai“ turi prastesnį maistą , siauresnes sė dynes, o ž ingsnis tarp jų taip pat maž as. Denpasaro oro uoste taip pat buvome greitai patikrinti, atidž iai perž iū rė ję pasus su bilietais. „Migraciene“ visi darbuotojai nerimavo dė l vieno – ar turistas nusipirko tinkamą vizą . Dė mesingas skaitytojas prisimena, kad mano draugas nusprendė sutaupyti pinigų , o tai iš esmė s iš ė jo į š oną . Oro uosto darbuotoja aiš kia anglų kalba (kas jiems nebū dinga ) pasakė , kad viza vė luoja, reikia susimokė ti 100 dolerių baudą . Turė jau iš sisukti. Gavę s trokš tamą š imtuką , jis buvo giliai lygiagretus viskam (ir tai iš kilo tik vė liau). . . Praė ję prieš skrydinė s patikros sistemą , pakilome į lė ktuvą ir netrukus iš skridome į Malaiziją .
2 val. vietos laiku. Lė ktuvas nusileido buvusios sostinė s Kvala Lumpū ro oro uoste. Š alis mane iš kart suž avė jo. Pradedant nuo oro uosto. Nerealus komplekso dydis (neabejotinai ne maž esnis nei Dubajus) pribloš kė savo apimtimi. Vieni keturi (!!!! ) pakilimo takai buvo kaž ko verti. Nors jie naudoja tik vieną . Paskaitai, tarkime, Maskvos Š eremetjeve antra juosta buvo atidaryta tik š ių metų kovą , o malaizieč iai jas pastatė prieš daug metų . Apskritai oro uostas buvo sumanytas kaip mazgas, tač iau idė ja buvo kaž kaip neteisingai į gyvendinta. Oro uosto pastate jautė si keleivių srauto trū kumas ir tam tikra tuš tuma. Pavyzdž iui, 2 valandą nakties atskrido tik mū sų skrydis, o jau tada su tarpiniu nusileidimu, vienu metu nusileidž iant 20 ž monių (!!! ).
Migracijos tarnyba paspaudė antspaudus pasuose, po to nuė jome į pagrindinę oro uosto salę , kur mū sų niekas, iš skyrus taksistų grupę , nesutiko. . . Maloniai nustebau, kad mū sų persė dimas kaž kur dingo. . . Palaukę s 15 val. minuč ių nuė jome į informacijos punktą , iš kurio mergina bergž dž iai bandė prisiskambinti į vieš butį ar kelionių organizatoriaus atstovybę . Vienas iš vairuotojų buvo ir mū sų kelionių organizatoriaus atstovas, tač iau susipaž ino su kita pora, todė l paskambino dispeč eriui ir iš siaiš kino, kad vairuotojas, kaip suprantu, permiegojo.
Palaukę jo 40 minuč ių , spė jome apž iū rė ti visą didž iulį oro uostą ir grį ž ti atgal į centrinį informacijos stalą . Mus pasitiko indų kilmė s vairuotojas su savo tautai bū dinga „apranga“. Gera anglų kalba pasisveikinę s, ilgai atsipraš inė jo, kad pavė lavo. . . Į sė dome į seną S klasė s mersedesą ir nuvaž iavome į Renesanso 5* vieš butį . Kelias iš oro uosto truko apie 50 minuč ių , o kad praleisč iau laiką , pasikalbė jau su vairuotoju.
Atvirai kalbant, jį š okiravo anglų kalbos ž inios. Pasirodo, aš moku daug ž odž ių ir puikiai suprantu angliš kai kalbanč ius ž mones (matyt, turi į takos ilgametė s komandiruotė s). Taip sakė mū sų vairuotojas. . .
Kalbė jomė s apie daug ką – apie Malaiziją , apie jos industrijas, apie religiją , apie politiką , apie Rusiją ir neseniai ten vykusius rinkimus (tuo metu praradusią logikos giją ), apie mū sų prezidentus, apie mū sų lė ktuvus ir t. t. Pokalbis nukrypo į tai, kad malaizieč iai labai mė gsta rusus, o mes apskritai esame „tikra“ š alis (ž inau, kad tai skamba kaip meilikavimas, bet vė liau į sitikinau, kad daugelis taip galvoja).
Atvykus į vieš butį vairuotojas dingo taip pat greitai, kaip ir aš . Jis į sikū rę s vienoje iš centrinių Kvala Lumpū ro gatvių , vos 10 minuč ių pė sč iomis nuo bokš tų dvynių , nuo garsiojo televizijos bokš to, š alia vienos iš stoč ių , kaip sako vietiniai, „monorail“ (monorail – angl. vienbė gis kelias). Kalbant apie pastarą jį , skirtingai nei Maskvinis, jis (monobė gelis) yra paprastesnis, patogesnis keleiviams, keliauja greič iau ir net pigiau. Yra daug ko iš mokti. . . Vieš butis, atvirai pasakius, mus suglumino. Vieną ryto penkių ž vaigž duč ių vieš butyje prie į ė jimo buvo vienas apsaugos darbuotojas, o „registratū roje“ – tik vienas darbuotojas! Ir tiek. . . Balyje teko bū ti pavargusiems, mieguistiems, labai „saulė s deginimosi“, lagaminus į kambarį patys tempti (o aplankant vis naujas š alis, krepš ių skaič ius iš augo eksponentiš kai – tikiuosi visi prisimena, kas tai yra ).
Vieš butis nė ra 5 ž vaigž duč ių . Tas pats „Shangri La“, esantis kitoje gatvė je, nors ir maž esniame pastate, viduje paž velgė į visas 6 ž vaigž des, o „Renaissance“ traukė vidutiniš kai 4ku! Patalpos taip pat gana menkos interjero ir paslaugų prasme. Ž inoma, pavargus nuo naktinio skrydž io, buvo giliai lygiagreti, kuriame kambaryje apsistoti, bet jei vykstate į Kvala Lumpū rą kelioms ar daugiau dienų , primygtinai rekomenduoju rinktis kitą vieš butį...
Taip prasidė jo 2008 m. geguž ė s 9 d. – Pergalė s diena, plač iai š venč iama mū sų š alyje. Rytą pradė jau nuo kitų ž ygdarbių – bandž iau suprasti, kur yra mū sų gidas. Tas pats „indė nas“, kuris mus vež iojo naktį , man nedavė nei vieno voko su instrukcijomis, kad viskas bus registratū roje. Verslas nuė jo į vakarienę , o mū sų gidas nepasirodė . Naktinis kelionių organizatoriaus skambutis tę sė logiš ką tę sinį... Beje, tę sinys toli graž u nepigus. . . Beveik „už bė gę s“ ant visų man atsiliepusių biure, nusiraminau. Po kiek laiko man paskambino jaunas vyras, prisistatė Antanu, kuris tapo mū sų gidu. Tiesa, pergalė s dieną jis negalė jo mums parodyti miesto, o š į renginį atidė jome kitai dienai, kuri, beje, buvo ir mano gimtadienis
Kadangi sė dė jimas kambaryje manę s niekada netraukė , pasinaudoję iš mananč ių ž monių patarimais persikė lė me į vienu didž iausių Malaizijoje laikytą prekybos centrą , į sikū rusį garsiuosiuose bokš tuose dvyniuose (Twin Towels). Nelaikau savę s „pirkė ja“, bet tai, ką pamač iau, mane nustebino. Kaip? Į vairovė , aptarnavimas, kokybė , o svarbiausia – kaina. Pavyzdž iui, ž inomų gė jų dizainerių marš kiniai „D ir G“ (nesuprantantiems frazę iš verskite į anglų kalbą kabutė se) kainuoja (mū sų pinigais) 1.5-2 tū kst. , ir labai geros kokybė s. Vietinių gyventojų teigimu, 30% VIP skudurų rinkos Rusijoje tiekiama Malaizijoje pagamintomis prekė mis. Tie, kurie, pavyzdž iui, seniai nesilankė GUM, gali „atgaivinti“ atmintį ir nuoš irdž iai „pasidž iaugti“ ten esanč iomis kainomis.
Diena prabė go labai greitai. Grį ž ę į kambarį supratome, kad mū sų lagaminų ir krepš ių talpos tikrai neuž tenka, kad iš sineš tume viską , ką nusipirkome. Netoliese esanč ioje parduotuvė je turė jau nusipirkti porą dė ž ių maiš ų (ir mes grį ž ome namo kaip prikrauti asilai). O vakare pergalė s dieną nusprendė š vę sti „bare po saule“, kuris yra „n“ aukš te, po vieno vieš buč io stogu.
Savo gimtadienį sutikau sustingusia galva ir dž iugių minč ių stoka. Mane paž adino ž adintuvas, kuris, kaip visada, beje, skambė jo 8.30 ryto. O kė lė mė s taip anksti, nes pagaliau pasirodė mū sų gidas ir ketino suorganizuoti paž intinę ekskursiją po miestą .
Ekskursija buvo informatyvi, bet negaliu pasakyti, kad ją labai prisimenu. 2 valandas apkeliavome visą miestą , supratome valstybinę š alies sandarą , vietinių gyventojų gyvenimą . Pasidomė jau bū sto miesto centre kaina. Pasirodo, „dviejų kambarių “ (2 miegamų jų ) butas yra pač iame miesto centre, „elitiniame“ name (Maskvoje jis bū tų į raš ytas kaip „sodo ž iede“) 70-80 tū kst. JAV valiuta. Ir tai su paprasč iausia apdaila! O namas prie vandenyno (jū ros) ta pač ia valiuta vidutiniš kai kainuoja 50 tū kst. Tuo pač iu metu ž monė ms suteikiamos bū sto paskolos 3-5% per metus. Ž inoma, mes toli iki tokių skaič ių .
Dar į domesnė situacija su automobiliais. Daugelis gamintojų atidarė savo gamyklas Malaizijoje. Ž inoma, vietoje surinktas mersedesas yra brangesnis nei europietiš kas, bet jį galima pasiskolinti už.1, 5% per metus (!!! )
Ekskursijos pabaigoje dar leidomė s į ekskursiją prie televizijos bokš to (beje, pagal ū gį treč ią pasaulyje po Kanados ir Maskvos), š iek tiek pabė gome per parduotuves. O vakare mū sų laukė lė ktuvas į Singapū rą ir skrydis namo.
Oro uoste buvo tylu kaip mū sų atvykimo naktį . Greitai už siregistravę , toliau ė jome į patikrinimą prieš skrydį . Tą vakarą mano bendraž ygis nesijautė gerai, matyt, staigū s klimato pokyč iai sukė lė kaž kokias perš alimo ligas. Taigi prieš apž iū rą ji nuė jo į visiems ž inomą vietą , o aš atsisė dau ant „suoliuko“ ir paž iū rė jau į mū sų į laipinimo korteles. Mano dė mesį patraukė į domus momentas draugė s biliete – vietoje vardo „Tatjana“ (toks jos vardas) buvo nurodytas vardas „Marija“. Jau ruoš iausi eiti į registratū rą ir prisiekti, kodė l vardas į vestas neteisingai, bet pakeliui susimą sč iau. Manau, visi ž ino, kad sistema į laipinimo talonus iš duoda pagal bilietą . Iš sitraukiau jį iš krepš io ir tiesiog buvau š okiruotas – mano kompaniono bilietas buvo kitaip pavadintas. Be to, netikru vardu skridome po 5 oro uostus 3 š alyse, praė jome visus į manomus prieš skrydį , muitinė s kontrolę , nusileidimo kontrolę ir t. t. Ir ne viena tarnyba mus sustabdė su š iuo klausimu (!!!! )
Aptarę š ią situaciją su draugu nusprendė me apie tai patylė ti ir skristi į Singapū rą . Kaip ir tikė jausi, viskas praė jo sklandž iai. Kadangi tarp atvykimo ir iš vykimo į Maskvą turė jome 9 valandų laiko tarpą , nuvykome į vieš butį SwiSS (4 ž vaigž dutė s). Viename gerai ž inomame filme nuskambė jo frazė „Gali pagalvoti, kad č ia Shangri La! “ Kaž kaip nuskambė jo. . . Tuo momentu tai buvo apie mus. . . Vieš butis, nors viduje buvo š varus, bet pasirodė labai kuklus. kalbant apie aptarnavimą ir interjerą už tokią kambario kainą (350 USD). Naktimis sapnavau koš marus, buvo labai š alta (neveikė oro kondicionieriaus iš jungimo mygtukas ), o Tanya sirgo, ji nuolat keldavosi. . . Vos iš silaikę iki ryto nuvaž iavome į Changi oro uostą , kur mū sų laukė neregė tos staigmenos.
Už siregistravę nuė jome į muitinė s kontrolę mums jau paž į stamame terminale 2. Stovė damas eilė je pastebė jau, kad prie visų kasų sė di labai š aunios merginos, o likimo valia už mū siš kių sė dė jo kaž koks senelis. . Gerbiu pagyvenusius ž mones, bet š is darbuotojas jau seniai turė jo iš eiti į pensiją .
Kaip patyrę s „kovotojas“ ė jau pirmas. Gavę s antspaudą ant vizos, iš vykau į neapmuitinamą zoną . Po to š is "senelis" ilgai ž iū rė jo į Tanijos dokumentus ir paklausė : "Hu iš Marijos? " Mano bendraž ygė , bū dama labai blogos bū klė s ir neturė dama didelė s anglų kalbos patirties, iš pradž ių buvo sutrikusi, bet tada aš jai atė jau į pagalbą . Maž daug penkias minutes aiš kinau š iam gerbiamam dž entelmenui, kad tai antrasis vardas, kaip „Jonas“ ir „Dž onatanas“. Apskritai lustas neveikė , o Tanya liko Singapū re. Ir jie man taip pat neleido grį ž ti. Skersai perė jos jai š aukdamas, kad eitų prie registracijos kasų susitvarkyti reikalų , nuė jau pas migracijos tarnybos pamainos vedė ją , kad iš sprę stų situaciją . Po 15 minuč ių Tanya grį ž o, sakydama, kad jos bilieto nekeis, bet ji turi nusipirkti naują , kainuojantį.3200, ta pač ia amerikietiš ka valiuta. Toks susitarimas mane supykdė . Pamainos virš ininkas, supratę s, kad kvepia „keptu“, nusprendė mane leisti atgal į Singapū rą , palikdamas pasą kaip už statą , bet tada, atidž iai paž iū rė ję s man į akis, nusprendė duoti ir pasą .
Prie registracijos kasos jie gū ž č iojo peč iais, sakė , kad bilietas didž ią ja dalimi iš naudotas, o pakeisti negalė s, tik pasiū lė pirkti naują už aukš č iau nurodytą sumą . Atsisakė me. Pradė jau reikalauti, kad bū tų iš kviestas „Singapore Airlines“ atstovas. Po 15 minuč ių skandalo į mane atkreipė dė mesį visi, kurie tą ankstyvą rytą iš skrido iš.2-ojo terminalo.
Laikas nenumaldomai slinko į priekį , bet idė jų nebuvo. Ž inoma, už nurodytą sumą galė jau nusipirkti bilietą , bet, tiesą pasakius, rupū ž ė už springo. Antra, nesu į pratę s mokė ti už svetimas klaidas. Ir tada prisiminiau pokalbį su gide pirmojo apsilankymo Singapū re metu. Dė mesingas skaitytojas prisimins, kad singapū rieč iai didž iuojasi trimis „dalykais“: bankais, uostu ir nacionaline aviakompanija. Prisiminę s treč ią jį terminalą ir kaip š auniai verslo klase skridome į Balį , nusprendž iau pabandyti prasibrauti pro kitus vartus. Ir nors skridome ne verslo klase, bet, kaip sakė moč iutė , „veidelis su plyta – ir pirmyn! Š is principas pasiteisino! Mielos merginos už dė jo antspaudą pasuose, o mes nuė jome į neapmuitinamą zoną ir greitai pajudė jome į gretimą terminalą (su dokumentais Marijos vardu). Vaikystė je mač iusi daugybę visiems ž inomų filmų š alyje, puikiai supratau, kad po mano kilusių skandalų visos tarnybos perspė jo apie du „pamiš usius rasanus“. Kaip parodė laikas, aš buvau teisus. . .
Pasodinę s savo kompanioną ant suoliuko 2 iš ė jimus į priekį (atstumas iki mū sų iš ė jimo buvo 300 metrų , todė l jie negalė jo mū sų pastebė ti), nusirengiau megztinį (rytas buvo š alta), beisbolo kepuraitę ir akinius ir tapau „naujas ž mogus“. Kaip vė liau iš siaiš kinau, jie neprisiminė mano kompaniono (mums jie atrodo vienodai, taip ir mes jiems. . . ), bet prisiminė mane – pagrindinį peš tuką – apsirengusį mė lynu megztiniu, beisbolo kepure. su ž vaigž de (atsivež iau iš Kubos), su akiniais, o mano vardas Aleksas. Iš ė jau su baltais marš kinė liais ir š ortais. Č ia buvo atliktas prieš skrydinis patikrinimas, po kurio ž monė s priė jo prie prekystalio, paž ymė jo į laipinimo talonus ir į ė jo į „sumpą “, po kurio ė jo į lė ktuvą . Mano dė mesį patraukė pareigū nai, kurie stovė jo tarp patikros tarnybos ir prekystalio, kur buvo paž ymė tos į laipinimo ž ymė s, siaurame koridoriuje. Jie patikrino visų rusų dokumentus. Galvodamas, kad turė č iau pasiklysti, laukiau tinkamo momento.
Po penkių minuč ių pasirodė mū sų turistų grupė su banglentė mis, apie penkiolika ž monių . Supratau – š tai! Greitai paskambinę Tanyai, su visa minia nuė jome į perž iū rą . Viską patikrinę mus nuleido, ir visi nuė jo toliau. Pareigū nai, pamatę vaikiną su mergina, pradė jo tikrinti pasus ir į laipinimo talonus. Paž iū rė ję draugė s dokumentus iš kart ją į leido, o mano dokumentai buvo nagrinė jami apie tris minutes. Tada vienas iš jų klausia: "Aleksas? " Pritariamai linktelė jau. Tada jie dar kartą patikrino visus dokumentus, mano nuotrauką ir dar kartą paklausė : "Alex? " Aš pasakiau: „Na, Aleksai, Aleksai! “. Apsikeitę ž vilgsniais, jie kaž ką pasakė vienas kitam, paleido ir mane.
Buvo dar viena kliū tis – registracijos į lė ktuvą kabina. Jis buvo automatinis (visi nuė jo ten ir į dė jo nusileidimo korteles į specialią dė ž ę , iš kurios gavo absentee stuburą ). Prieš mus stovė jo pagyvenę s vyras, kuris nesuprato, ką daryti. Kaip penktasis taš kas jausdamas, kad problemos dar nesibaigė , nusprendž iau jam padė ti, o paskui pereiti ir pasislė pti tualete.
Ir drebanč ia ranka nuleidž iu mū sų nusileidimo kortas, ir viskas! Sveika! Mes praeiname! Nespė jus atsitraukti nuo bū delė s, girdž iu riksmus ir riksmus mums už nugarų... Atsisukusi vė l papuoliau į š oko bū seną . Organizuotoje minioje prie mū sų pribė go moteris, su kuria neseniai susipykome, jos padė jė ja, oro uosto migracijos tarnybos virš ininkas, oro uosto policijos vadovas su 4 policininkais, „Singapore Airlines“ saugos tarnybos virš ininku ir 2 daugiau merginų iš tarnybos tarnybos. Mū sų papraš ė atsisė sti š alia prekystalio. Jau pasiruoš ę s kelti š urmulį ir eiti iki galo, atsisė dau.
Policijos virš ininkas pradė jo barti tuos apsaugininkus, kurie paž iū rė jo į mano pasą . Girdė jau tik tiek, kad jie nuolat kartojo „Aleksai, Aleksai. . . “. Visi draugiš kai bendravo vienas su kitu akivaizdž iai pakeltu tonu. Maž daug po penkių minuč ių prie manę s priė jo ta pati moteris ir gera anglų kalba papasakojo tą istorijos dalį , apie kurią nieko než inojome.
Pasirodo, mano monologas apie teismus ją į kvė pė ir ji pateko į „Singapore Airlines“ klientų aptarnavimo skyriaus direktorių . Jis paskambino oro uosto vadovui, kuris savo ruož tu – migracijos tarnybos vadovui. Matyt, jie sutiko. Bet kokiu atveju jie paskambino ir į Rusijos konsulatą , kur jiems buvo pasakyta: „Atsių skite ž mones, mes viską iš siaiš kinsime Maskvoje“. Visi vieningai sutiko, bet kaž kuriuo momentu suprato, kad mū sų nė ra. Jie davė komandą mū sų ieš koti, pastatė sargybinius prie vartų , kad „pagautų pamiš usią rusaną “. Bet tada jie prisiminė mane, tuo metu jau apsirengusį .
Mums atneš ė daug atsipraš ymų , merginos iš serviso davė arbatos, po to mus paleido ir palinkė jo gero skrydž io. Visa „karteris“, kur daugiausia sė dė jo rusai, ž iū rė jo į mus kaip į XXI amž iaus Bonę ir Klaidą... Bet svarbiausia, kad į lipome.
Deš imt valandų skrydž io, ir mes gimtajame Domodedove. Oro uoste, kaip į prasta, prie pasų kontrolė s mus pasitiko didž iulė turistų eilė (visi prieš dvi savaites skridę į Turkiją ir Egiptą grį ž o ž valū s ir pailsė ję ).
Tada dvi valandos kamš č iuose iki namų . Ir viskas, kelionė s pabaiga!
Po mė nesio nuolatinė s registracijos vietos paš to adresu iš Singapore Airlines gavau tris vokus. Pirmajame gavau atsipraš ymo laiš ką dė l incidento iš darbuotojų , su daugeliu iš kurių pavyko susipaž inti asmeniš kai, antrojoje – apdovanojimo kortelę su sukauptomis myliomis ir premija „už ž alingumą “, o treč ioji – kuponas nemokamam nakvynei Singapū ro vieš butyje ir kvietimas dar kartą aplankyti š ią nuostabią š alį …
griūti